Jak sestavit módní šatník aniž by vás finančně zruinoval?

Nakoupit výhodně může být někdy náročné, zejména časově. Ovšem trochu se zamyslet a nekupovat oblečení bezhlavě se vyplatí, a úlevu pocítí i vaše peněženka. Mít totiž skříň plnou oblečení a přesto nemít mnohdy co na sebe, to nebývá problém pouze žen.


Investujte do klasických kousků

Největší část svého rozpočtu na oblečení investujte do klasických a dobře kombinovatelných kousků. Kupujte méně, ale o to kvalitněji. Oblečení vám déle vydrží, uděláte s ním více parády a lépe vám padne. Zaručenou investicí pro muže je tmavý pánský oblek, tmavě modré džíny a kvalitní košile v nějaké slušivé barvě. Pokud si hodláte koupit nějaký módní výstřelek, který už asi další sezonu nebude „in“, klidně si jej dopřejte, ale nemusíte do něj vrážet tolik peněz.

Nezapomeňte na doplňky

kravatu a botyRaději než kupovat stále nové oblečení, se zaměřte na doplnění šatníku pár vyloženě módními kousky a také vhodnými doplňky. Nadčasový outfit můžete doladit

páskem, botami nebo kravatou.

Zauvažujte nad tím, co nosíte každý den

Více kousků si můžete dovolit u toho druhu oblečení, které nosíte pravidelně. Chodíte každý den v džínách a košili? Pak si pořiďte několikery dobře padnoucí džíny a k nim klidně spoustu košil, které budete střídat. Nemá cenu mít šatník naditý tričky s krátkým rukávem, i když byly třeba za výhodnou cenu, pokud stejně denně oblékáte košili.

Pozor na akce a slevy

Vyhněte se impulzivním nákupům. Pokud jdete do obchodu shánět určitý kousek oblečení, možná vás obchodník naláká na akci, a domů si odnesete něco, co jste nepotřebovali. V danou chvíli možná budete nadšeni z výhodné koupě, brzy ale budete muset na nákupy vyrazit znovu, protože potřebnou věc jste si domů nedonesli. Využívejte klidně slevy, ale k nákupu věcí, které unosíte.

Dělejte si inventuru šatníku

Pravidelně si dělejte inventuru ve skříni a klidně si zapisujte, které kousky vám chybí. Pokud je pak uvidíte v obchodě, klidně si je odneste domů. Jakmile ale máte plnou skříň modrých triček, nepotřebujete už žádné další, ale zaměřte se na jinou barvu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*