Vhodné oblečení pro svatebního hosta

svatební hosté

Svatební host by měl působit u tradiční svatby dostatečně slavnostně a vkusně, nesmí ale oblečením zastínit ženicha a také by si ho nikdo s ženichem neměl splést. Jak na to?
Pokud není stanoveno jinak, vezměte si dobře padnoucí společenský oblek. Může jít o oblek dvoudílný i trojdílný (doplněný vestičkou). Vhodnou barvou je černá, tmavě šedá nebo tmavě modrá, v létě i světle šedá. Pro slavnostnější vzhled se hodí luxusnější lesklý oblek, ale pozor, pokud nemá ženich lesklý oblek, neměl by jej mít ani žádný ze svatebních hostů.
Pro méně formální letní svatbu můžete zvolit kalhoty a košili. Ovšem pokud si nejste jisti, raději se obleku nevzdávejte. Na jakoukoliv společenskou událost se hodí košile bílá. K ní si můžete vybrat z mnoha kravat. Hodí se syté pastelové barvy. Vybrat si ale můžete i barevnou košili. Zde pozor, pokud je svatba laděna do určité barvy, měli byste ji dodržet. Módní jsou dnes odstíny žluté, růžové, modré, zelené a dokonce i fialové. Vzhled oživíte kravatou ve stejné barvě, ale sytějším odstínu.
Vzdávat se nemusíte ani vzorů. Pozor ale na přemíru proužků nebo kostiček. Ke košili bez vzoru se hodí kravata se vzorem a naopak. Nezapomeňte na dokonalé sladění detailů a na pečlivé uvázání uzlu.
Na svatbu si neoblékejte tmavou košili, například tmavě šedou, tmavě hnědou, černou nebo bordó. Tyto jsou skvělé pro večerní příležitosti, ale svatba je denní a veselá událost. Vzdejte se raději kravaty v barvě bílé nebo champagne, abyste nevypadal jako ženich. Vhodné nejsou ani kravaty s diagonálními pruhy, ty si nechejte do zaměstnání.
Důležitou součástí outfitu je pásek a obuv. Boty volte podle obleku. K modrému nebo hnědému se hodí hnědé boty, ke zbytku barev raději zvolte černé. Měly by být kožené a šněrovací. Nezbytností k obleku je pásek. Ten laďte nejen s oblekem, ale i s obuví. Perfektně sladěné kožené doplňky dovedou váš vzhled k dokonalosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*