Dejte šanci teplákům! Mohou být slušivé a zaručí pohodlí

Pod pojmem tepláky si možná představíte neforemný kus oděvu s vytahanými koleny. Dnes je ale možnost najít slušivé tepláky, ve kterých vám bude pohodlně a zároveň v nich neztratíte na atraktivitě. Samozřejmě se nebudou hodit do práce, ale pro domácí pohodu nebo na sport jsou ideální. Důležité je vybrat ty správné a efektně je zkombinovat.


Upnuté kalhoty a džíny sice do moderního pánského šatníku patří, ale nosit je neustále není zdravé ani pohodlné. Pánské tepláky jsou vhodné pro aktivní i pasivní trávení volného času a sportování, a navíc nezruinují peněženku. Dnes je k dispozici tolik barev a střihů, že si každý vybere. Pokud se tepláky správně vyberou a zkombinují, neutrpí mužnost a jsou slušivé.
Příjemné a pohodlné jsou klasické bavlněné tepláky, někomu mohou více vyhovovat moderní funkční materiály nebo směsové materiály jako je bavlna s polyesterem. Ty se totiž jen tak nesrazí nebo nevytahají a navíc rychle schnou.
Jaké střihy teď letí? Především tepláky s manžetou nejen v pase, ale i na koncích nohavic. Široká guma v pase nebo několik nad sebou je rozhodně pohodlnější varianta než jedna guma úzká. Nápisy a grafické znaky nejen po stranách v rozumné míře dodají teplákům šmrnc. V létě se hodí teplákové kraťasy. In je snížený sed inspirovaný hip hop stylem.
S čím tepláky kombinovat? Rozhodně se k nim nehodí téměř vše. Tepláky a „nějaké triko“ nebo mikina rozhodně nemusí znamenat slušivý úspěch. Platí jednoduché pravidlo kombinovat tmavé tepláky se světlým trikem a naopak. U šedých tepláků může být výběr trochu ošemetný. Nejvíce se k nim budou hodit trička výraznějších barev, klidně i neonová. U mikin je výběr barev podobný jako u triček. Pokud je v pase barevná šňůrka, můžeme se řídit podle ní a sladit náš výběr i s teniskami. Co se týče šíře a střihu trička, platí pravidlo kontrastu. K širokým teplákům se hodí vypasované tričko nebo tílko, úzké můžeme zkombinovat s širším tričkem, ale mohou snést i užší, pokud to postava dovolí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*