Sako je variabilní kus oděvu pánského šatníku

V saku můžete vypadat elegantně, formálně, ležérně a dokonce i extravagantně. Záleží na tom, jaké zvolíte a jakým způsobem celý outfit pojmete. Charakter dodají saku především doplňky. Pokud ještě ve svém šatníku žádné volnočasové sako nemáte, je na čase to napravit a kromě mikiny, svetrů a bund vyzkoušet něco nového.


Sako nemusí znamenat pouze strohý pánský oblek. Dá se nosit k mnoha druhům kalhot a při různých příležitostech. Ani oblek nemusí nutně působit upjatě. Stačí pozměnit košili, doplňky a zapojit kreativitu, pokud to situace dovolí. Formálnosti ale držte při oficiálních akcích a tehdy, je-li vyžadován tradiční společenský oblek.
Sako si můžete vzít k džínům, plátěným kalhotám, chinos i k manšestrákům. Uvidíte, jak bude celek najednou vypadat úplně jinak. Elegantněji tak můžete vypadat i ve volném čase nebo v práci, pokud zde běžně chodíte v džínách a mikině. Také na rande je vhodnější sako než mikina, pokud oblečení dobře sladíte, uděláte jistě dobrý dojem. Moderní muži určitě ocení vyštíhlený střih saka s mírným zúžením v oblasti boků a pasu.
Sako nepřicházelo dříve bez kravaty vůbec v úvahu. Dnes je to ale jinak. K mnoha sakům kravatu vůbec nepotřebujeme a klidně si můžeme troufnout na rozhalenku. Co by ale mělo být v dnešní době zapovězeno, je ohrnování límečků košile přes klopy a límec saka, to se nosilo v 50. letech, dnes je to tabu. Co naopak můžete, je vyhrnout si rukávy ležérního saka, pokud to příležitost dovolí.
Extravaganci můžeme saku dodat šátkem nebo lehkou šálou místo kravaty. Tuto možnost zvolte, nebojíte-li se vypadat umělecky až bohémsky, není to volba pro každého muže.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*