Důležité detaily – pozor na módní přešlapy

Abyste vypadali šik a vyhnuli se větším či menším módním faux-pas, máme pro vás pár tipů, na co si při oblékání dávat pozor.


Tričko pod košilí

V zimě je spodní tričko či tílko mnohdy nutností a zahřeje. Nikdy ale nenoste tmavé tričko pod světlou košili, nemělo by prosvítat a je potřeba zvolit hlubší výstřih.

Košile a džíny – je nutný pásek?

Pokud nosíte košili zastrčenou v džínách, bez pásku bude pokaždé model vypadat, jako by mu něco chybělo. Proto vždy doplňte outfit vhodným páskem.

 

Polokošile a džíny

To, co platí pro džíny a košile, neplatí pro džíny a polokošile. Pásek klidně můžete nechat, ale lepší bude polokošili z džínů vytáhnout. Dbejte také na její vhodnou délku, příliš dlouhá nelichotí postavě.

Polokošile zapnutá ke krku

Pokud rádi nosíte polokošile neboli polotrika, ať už s dlouhým či krátkým rukávem, pro ležérnější vzhled nechejte první knoflík u krku rozepnutý. Nebudete vypadat tak upjatě a přísně.

Polokošile, košile a svetr

Kombinace polokošile nebo košile a svetru nemusí být nutně špatná. Zvolte ale spíš svetr s výstřihem do V, než s kulatým výstřihem ke krku. Celek bude rázem vypadat mnohem lépe.

Kam s límečkem?

Pokud si na košili oblečete sako, zejména u ležérnějších variant možná vyvstane otázka, kam s košilovým límečkem. Odpověď je jednoznačná, a to nechat pod klopami saka, nikdy jej nenoste nahoře.

Zapínání saka

V módě jsou saka se dvěma knoflíky. Pokud zapnete oba, budete vypadat jako sešněrovaní. Při zapnutí pouze spodního knoflíku se sako zdeformuje při jakémkoliv pohybu a nebude dobře sedět. Proto se u saka zapíná pouze horní knoflík a spodní nechává volný.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*