8 častých chyb, kterých se muži v oblékání dopouštějí

Chyb, kterých se lze v oblékání dopustit, je mnoho. Podívejme se na ty nejčastější, kterých se dopouštějí muži, kteří chtějí vypadat elegantně, ale příliš se jim to nepodaří.

1. Nesprávná délka kalhot

S příliš dlouhými nebo naopak krátkými kalhoty parádu neuděláte a nevypadají důstojně. Pokud netrefíte správnou délku, budete se po nohavicích šlapat nebo naopak vypadat, že jdete brodit vodu. A je jedno, zda se jedná o elegantní kalhoty nebo o džíny. Ideální se udává délka k nártu, s nepatrným zlomem vepředu.

2. Bílé ponožky v elegantních polobotkách

Zářivě bílé ponožky k elegantním kalhotám dokážou pokazit dojem z celého outfitu. Nechte si je na sport a sáhněte raději po tmavých barvách. Černými nic nezkazíte.

3. Nesprávné kombinování vzorů

Zkombinovat dva vzory dá zabrat a povede se to vkusně málokomu. Proto se do toho raději nepouštějte. Typickým příkladem jsou proužky a kostičky, zejména v různých barvách. Pokud už musíte vzory kombinovat, vsaďte na stejné barvy, pouze jiné odstíny.

4. Naditá peněženka v kapse

Zkuste si vzít jen to, co nezbytně pro danou akci potřebujete, pokud nemáte zrovna příruční zavazadlo. Když vyrážíte večer do společnosti, většinu věcí z vaší peněženky vůbec nepotřebujete. Proto se snažte její obsah zredukovat, alespoň pro danou chvíli, aby se vám do kapsy vešla a nevadila v ní.

5. Nesprávná délka kravaty

Příliš krátká nebo naopak dlouhá kravata zdeformuje opticky vaši postavu. Krátká kravata vám ubere na důstojnosti a zkrátí postavu. Příliš dlouhá také nevypadá slušivě.

6. Špinavé boty

Boty patří k hlavním prvkům celkového vzhledu a pomáhají vytvářet první dojem. O boty je třeba pečovat, a pokud zrovna prší nebo je bláto, pokuste se je dát do pořádku alespoň v rámci možností.

7. Ledvinky jsou pasé

Ledvinkám už dávno odzvonilo. Pokud nechcete vypadat jako prodejce na tržnici, ale do kapes se vám vše nevejde, pořiďte si módní příruční tašku.

8. Pásek neladící k botám

K hnědým botám hnědý pásek, k černým zase černý. Je to detail, ale přesto důležitý, pokud chcete vypadat dokonale.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*