Jakou košili vybrat?

Kosile

Nošení košil má své zákonitosti, které je dobré dodržovat. Každá příležitost si totiž žádá své. Při volbě košile myslíme na střih, látku, barvu, límeček, knoflíky, manžety, a to s ohledem na událost, kterou muž v košili absolvuje.

Jaké jsou tři základní varianty košil?

Formální

 

 

Tato košile se hodí pro formální společenské události. Měla by být čistě bílá z kvalitní látky dostatečné gramáže, která se málo mačká. Límeček musí být klasický bez výstřelků, košile nemá kapsičky ani žádné další zdobné prvky. Nosí se s kravatou či motýlkem, nikdy se nerozepíná u krku. Manžety jsou dvojité francouzské, s manžetovými knoflíčky. Ty jsou tím, co může košili značně odlišit a ozvláštnit.

 

Business

Košile pro více či méně formální události, obchodní schůzky a další příležitosti, kde by byla již klasická formální košile příliš, ale casual zase nedostatečná. Barva by měla být světlá, tedy ne nutně bílá, ale například světle modrá, světle fialová nebo lososová. Rozepíná se maximálně jeden knoflíček u krku. Kapsička může být, ale je lepší, když není. Límec může být klasický nebi žraločí. Pokud má košile manžetové knoflíčky, je dobré zachovat i formálnější ráz celého outfitu. Vzít si můžete kravatu, ale také nemusíte.

Volnočasová

Volnočasová (casal) košile je dnes velmi oblíbeným kouskem pánských šatníků. Necítíte se v ní „sešněrovaní“ a příliš formální, je ale elegantní a slušivá. Vzít si ji můžete k mnoha typům kalhot, krátkým i dlouhým. U této košile nejsou stanoveny žádné hranice pro materiál, barvy, tvary límečků, kapsičky, výšivky, potisky a další zdobné prvky. Rukávy jsou většinou dlouhé, ale lze pořídit i košili s krátkými rukávy. Může mít límec s knoflíky i bez nich, dvojitý i jednoduchý. V teplých dnech se dlouhé rukávy dají vyhnout, případně připnout k tomu určeným poutkem a knoflíkem. Nosí se spíše bez kravaty.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*