Kombinace džínů a košile

Kombinace džínů a košile

Jak správně zkombinovat pánské džíny a pánskou košili? I když se podle etikety zaměřené na odívání nacházejí tyto dva kousky na pomyslných opačných pólech, jde tyto dva světy snadno sblížit. Džíny jsou sice považovány za neformální pánské oblečení, a košile je zase původně společenským oděvem a výsadou zaměstnanců v kancelářích, ale existuje mnoho variant, jak je společně nosit.

Džíny se na formální události sice nehodí, ovšem lze je zkombinovat s formální košilí, a vzít třeba na posezení s přáteli, na schůzku, nebo do města. Současná móda přináší také mnoho neformálních a ležérních košil, a to s krátkými i dlouhými rukávy. Mnohé z nich vypadají právě s džínami nejlépe. Například kostkované košile v country stylu. V košili bude vypadat daleko elegantněji než v tričku, a zároveň se budete cítit pohodlně.

Vhodné je zvolit vypasovanou slim fit košili, a vzít si ji přes kalhoty. Takový je momentální trend. Plandavá košile by vám přidala pár kilo, a vypadala by neupraveně. Velice slušivý je vykrojený spodní lem, který vypadá daleko lépe, než lem rovný.

Co se týče barev, je dovoleno téměř vše. Džíny, i když modré, dovolují více barevných kombinací, než modré klasické kalhoty. Určitě nic nezkazíte čistě černou nebo čistě bílou košilí. Ovšem možností máte daleko více. Tmavé džíny s elegantní černou nebo tmavě šedou košilí z vás udělají elegána večera. Pro odlehčenější casual styl se hodí zase světlé džíny se světlejší košilí. Nevyhýbejte se ani bílé barvě. Nemusí být nudná, obzvláště, pokud jsou na košili zajímavé jemné detaily, jako třeba proužky na límečku. Ležérního stylu docílíte také kostkovanou košilí a modrými džínami, a nemusíte se strachovat, že budete vypadat jako honák dobytka. Kostky se hodí výborně především v létě. A i ostatní vzory a bravy jsou s džínami dobře zkombinovat. Dopřejte si barvy méně tradiční, například bordó, růžovou, červenou nebo žlutou. Zkuste vyhledávat zajímavé detaily, jako jsou kapsičky, dvojité límečky, puntíky, proužky nebo káro. Právě tyto prvky učiní váš outfit více originálním.

Přes košili nošenou k džínám se perfektně hodí nejen svetr, mikina, nebo bunda. Vyzkoušejte ležérní sako, a uvidíte tu změnu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*