Čím jsou zajímavé moderní košile

Moderní pánské košile, vhodné pro běžné nošení a nepříliš formální události, jsou hitem. Jedná se o slim fit vyštíhlené košile se zdobnými prvky. Objevily se v době, kdy se košile začaly nosit i bez kravaty a bylo nutno něčím je oživit. Módní tvůrci přišli s různými zajímavými inovacemi, kterých může být na jedné košili více, nebo třeba pouze jedna z nich.

Slim fit střih

Prvním prvkem je už samotný slim fit střih, který pěkně obepíná postavu a umožňuje nosit košili také ven z kalhot. Nikde nepřečnívá zbytečná látka a tuto košili si oblíbí i muži, kteří by pro tu klasickou nenašli využití. Střih může být mírně nebo výrazně vyštíhlený, to znamená zúžený v pase a kolem hrudníku. Při nákupu dejte pozor, zda vám košile umožňuje volný pohyb, jdou zvednout ruce, můžete se předklonit a otočit. Pokud ne, zvolte větší číslo nebo zkuste trochu jiný střih.

Knoflíky

Časté je výrazné provedení knoflíků, knoflíkových dírek i knoflíkové légy. Knoflíky mohou být nejen kulaté, ale i hranaté. Řazení nemusí být nutně pravidelné, právě naopak, oblíbené je řazení po dvou, po třech nebo úplně nepravidelné. Některé knoflíky mohou být v odlišných barvách nebo tvarech. Není vůbec výjimkou, že jsou přišity barevnou nití, buď ladící k barvě knoflíků, nebo kontrastní. Zajímavé bývá i obšití knoflíkových dírek. Bílá nit je povinností u formální společenské košile, u té moderní to ale rozhodně neplatí.

Dalším zajímavým prvkem je léga, na které jsou knoflíky přišity. Vnitřní léga je název pro její rubovou stranu. Typické je jinak barevné provedení, fantazii se meze nekladou, mnohdy jsou zde proužky, kostičky nebo více barev. Vnitřní léga je viditelná, pokud necháme u krku jeden nebo dva knoflíky rozepnuté. U casual košilí se to za prohřešek nepovažuje, zejména ne v létě.

Jednoduchý a dvojitý límeček

Co se týče límečku, jde většinou o nejvýraznější prvek na volnočasové košili. Může být s propínacími knoflíčky i bez nich, není výjimkou, když je knoflíků na každé straně více. Asi největší novinkou na košilích je límeček dvojitý. Spodní límec přesahuje ten horní jen nepatrně a vytváří barevně zajímavý kontrast. Téměř vždy jde „button down“ límec, tedy s propínacími knoflíčky.

Za povšimnutí ale stojí i vnitřní strana límce. Často je v odlišném barevném provedení, nebo dokonce jiném materiálovém provedení, můžou zde být i kostičky, proužky nebo jiný vzor. Pěkně vypadá, když je vnitřní límec ve shodném provedení jako manžety.

Potisk a nášivky

Populární jsou různé potisky, výšivky a nášivky nejen na přední části košile, ale i na zádech nebo na rukávech. Co se týče těchto ozdobných prvků nebo celkově barevného provedení košilí, mohou se dnes módní tvůrci „vyřádit“. Moderním jsou i loketní záplaty, často z jiné látky nebo imitace kůže.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*