Noste oblečení, které vám padne

To, aby vám oblečení dobře sedělo, je klíčové. Nezáleží, v jakém je stylu to, co máte na sobě, nebo zda je to poslední výkřik módy.

Pokud vám nějaký kousek oblečení nepadne, zkrátka jej nenoste.

Jelikož oděvní firmy využívají průměrné velikosti, aby daná věc vyhovovala co nejvíce lidem, nemusí být někdy jednoduché se trefit. Obzvláště pokud nemáte úplně konfekční postavu, kterou má mimochodem málokdo. Jestliže si ale nechcete pořizovat celý šatník na míru, musíte dát za vděk právě konfekčním velikostem.

Jak se trefit do správné velikosti?

Pokud si oblečení můžete vyzkoušet v obchodě, je to nejjednodušší. Nejlépe, pokud si vezmete někoho s sebou pro konzultaci. V kabinkách se často vidíme zkresleně a doma nastane rozčarování. Pokud se netrefíte, nebojte se danou věc ještě s cedulkami jít vyměnit nebo vrátit, v některých obchodech to vůbec není problém. Co se týká velikostí, vůbec nemusí platit, že máte-li běžně velikost L, budete ji mít pokaždé. Naopak, u každého kousku to může být individuální. Nebojte se zkusit věci v jiných velikostech, než běžně kupujete, třeba budete příjemně překvapeni. Pozorujte, jak v oblečení vypadáte a neohlížejte se na velikost.

Kupujete-li přes internet, čtěte dobře popisky ke zboží a informace o velikostech. Zde se musíte spoléhat na to, že se přeměříte, a někdy jsou v e-shopu k dispozici i názory lidí, kteří už si danou věc koupili, takže se dozvíte, jak sedí.

Pár tipů na závěr

 

  • Najděte si obchody nebo výrobce oblečení, od kterých vám většina věcí sedí a do nich se choďte dívat jako první.
  • Bavlněné kousky mají tendenci se trochu srazit po prvním vyprání, na to pamatujte. Některé věci je lepší dát do čistírny, aby se po vyprání jejich velikost nezměnila.
  • Pokud si koupíte věc, která nesedí úplně dokonale, ale přesto se vám líbí, může pomoci šikovný krejčí a trochu ji poupravit.

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*